ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №8 "ЗОЛОТА РИБКА" ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

 





Заняття з економічного виховання з інтегруванням ідей випередаючої освіти для сталого розвитку

Заняття для дітей середньої групи

Вихователь Сірко Л. В.

 

Тема:  « Ми маленькі помічники».                                                                                        Мета:  продовжуємо знайомити дітей із доступними поняттями з економіки, економічні поняття «гроші», «покупка», « товар»; закріпити уявлення дітей про те, де можна придбати необхідний товар, класифікувати предмети( крамниця- його види)

Закріплюємо:-  поняття - «глибокий-мілкий», «багато-один»; - цифри від 1 до 3; -; - назви знайомих казок.

Формуємо уявлення про людські потреби: ліки, їжа, гроші; економічний характер

мислення дітей.

Розвиваємо вміння орієнтуватись в певних обставинах, міркувати, аналізувати, відгадувати загадок описового характеру).

Виховуємо інтерес до заняття, бажання допомагати в складних  ситуаціях, доброзичливість в спілкуванні з однолітками, повагу до старших,співпереживати.

Матеріал: демонстраційний: іграшки -персонажі казки «Ріпка», паперовий гаманець з 4-х частин, ілюстрації до казок, картинки із зображенням груп товарів, картки зеленого, червоного, синього, жовтого кольорів для проведення гри «Поїзд», гаманець, розрізні зображення купюр.

Роздавальний: два акваріуми однакової форми( один мілкий, другий глибокий), три рибки червоного і одна синього кольорів, цифри 1,2,3.

                                                           Хід заняття

Вступна частина. Проводиться  гра « Передай настрій».

Вихователь (В.): - Діти, запрошую всіх до кола. (Діти стають у коло разом з вихователем). Давайте спробуємо передати свій гарний настрій одне одному, зробіть це долоньками. Андрійко, спробуй доторкнутися долоньками до оленки, а ти Оленко,- до Маші( і так далі по колу). Від ваших долоньок стало тепліше, і настрій покращився. Молодці!

В.: _ Діти, а де б ви зараз мріяли опинитись? ( відповіді дітей).

-А я, - продовжує вихователь - мрію разом з вами опинитись у казці.

Лунає стукіт у двері. Вихователь відкриває, заходить дідусь (або вихователь одягає іграшку на руку).

Дідусь (Д.): - Доброго дня малята! (Діти вітаються з дідусем)  - Допоможіть мені будь-ласка!

В .: А що трапилось??

Д.: -Зі мною сталось лихо.. Я загубив  гаманець,  що ж  мені тепер робити? Адже я ішов до  аптеки за ліками для бабусі, миз нею разом ріпку тягли, тягли,ось у неї і спина розболілась . Ой-ой-ой.

В.: - От так лихо. Діти, ви знаєте, що дідусь з бабусею вже не працюють на підприємствах,установах, вони- пенсіонери. Як ми можемо їх назвати?

Д .: -Люди похилого віку, старенькі.                                                                                  Проводиться дидактична гра «Закінчи речення»

Вихователь задає питання звертаючись до дітей: -Ваші батьки -молоді, а бабусі з дідусями ...

(Літні). - Бабусі з дідусями отримують пенсію, батьки ... (зарплату). Батьки отримують гроші в банкоматі, а витрачають в ... (магазині, на ринку, аптеці, платять за комунальні послуги,театру, цирку).

Д.: - ОЙ які розумні діти! Я вважаю, що ви мені допоможете.

Вихователь з дітьми: - Допоможемо!

В .: -Малята , а ви знаєте, навіщо людям потрібен гаманець?

Д.: - Це будиночок для грошей, вони там живуть.

В.: - Ой, малята і, але ж дідусь нам не розповів, як виглядає його гаманець: колір,  форма. і взагалі, де нам його шукати?

З'являється внучка (вихователь одягає іграшку на руку).

Внучка: - Здоровенькі були! Ви мене впізнали? Я внучка дідуся і бабусі. Я знаю, що дідусь звернувся до вас за допомогою . Я вам залюбки допоможу, але спочатку пограйте зі мною. Я дуже полюбляю казки, знаю багато різних, а ви?

Д.: - І ми теж!

Внучка: -Я буду загадувати казку. А ви відгадувати її назву.

                          (1-5 загадок на розсуд вихователя)

Внучка: -Молодци, спритно відгадували загадки, за це я вам дам картинку на якій зображено частину гаманця.  Їх всього чотири. Я вам даю одну, ще три знайдете по доріжці. Бувайте! На все добре! Вихователь з дітьми дякують внучці  і вирушають  далі.                                        Зустрічають собачку Жучку.

Ж.: -Тяв- тяв-тяв. Куди це ви прямуєте?

Д.: - Ми допомагаємо дідусеві знайти гаманець.

Ж.: - Знаю ,що вам потрібно, у мене є частина із зображенням гаманця, але я так зголоднів.

В.: - Діти, а що полюбляє їсти собачка? (Гризти кісточку, їсти м'ясо, кашу)

Ж.: - Вірно! Але мені б хоча б невеличкий шматочок м'яса. Але де ж його мені взяти в який магазин йти?

В.: - Давайте допоможемо собачці Жучка!                                                                            Проводиться дидактична гра  «Де можна купити?» (Дітям пропонуються ілюстрації із зображенням крамниць, ринків та певних товарів. Вони повинні визначити, де який товар можна придбати.)

Ж,: - Ось вам друга частина гаманця, бажаю удачі!

Вихователь пропонує дітям далі поїхати на потязі.

. Проводиться рухлива гра «Потяг»  (Діти стають один за одним, імітуючи рух потягу ,

вихователь показує картку, яка позначає окремий  рух

    -жовта-потяг рушив ; червона-потяг зупиняється;  синя- їде в зворотню  сторону; зелена-

 рухається  швидко.

 Зустрічають кішку Мурку, яка  сидить і жалібно нявчить

В.: - Що з тобою трапилося, кішка Мурка? Чому ти сумна та ще й мокра?

К.: - Як же мені не сумувати? Я так хотіла пограти з рибками. Відкрила сильно кран, вода як почала бризкати в різні боки, ось тепер сиджу і висихаю.

В.: - Ми з дітками  навчимо тебе як потрібно користуватися краном.

Д.: - Потрібно підійти до крана, закотити рукава, легенько відкрити кран, щоб бігла тоненька цівочка водиі використовувати її для будь-яких потреб, а вони у нас різні (приготування їжі, миття посуду,   догляд за тілом).                                                                                         Вихователь пропонує пограти в гру: «Рибки в акваріумі»

    Два акваріума.  Один-глибокий і великий потрібно запустити три червоних рибки і ті будуть плисти вправо, інший мілкий і маленький запускаємо одну синю рибку, яка буде плисти вліво. Також дітям пропонується завдання з цифрами. Скільки синіх рибок? (1), червоних (3), скільки акваріумів (2)

Котик дякує і дає дітям третю частину зображення гаманця.

І насамкінець   діти зустрічають мишку. Мишка знає про всі зустрічі, про ігри , допомогу і відразу віддає останню частину гаманця.                                                                                                                    Вихователь на дошці складає зображення гаманця.

В.: Але ж гаманець порожній, потрібно в нього покласти гроші. Проводиться гра « Склади гроші». ( діти складають розрізані зображення купюр, підбираючи їх за малюнком і кольором).                       В.: - Діти, так як ми потрапили в казку, то тут відбуваються дива. Зараз я паперовий гаманець перетворю на справжній. А в цьомуу мені допоможете ви.  . Вихователь накриває паперовий гаманець хустинкою, показує рухи руками і говорить чарівні слова, діти повторюють. «Крібле, Крабла. Кру паперовий гаманець-перетворюйся в справжній ».Діти складають гроші.

З'являється дідусь, дякує дітям  за допомогу.

Д.: - Як же вам вдалося знайти його ?. Діти розповідають кого бачили що робили.